
Геронимівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради вул. Вернигори, 25 с. Геронимівка, Черкаського району Черкаської області тел.(0472) 31-51-44 e-mail: geronimovkschool@ukr.net всі новини на сайті: https://www.facebook.com/geronimovkazzso
Історія закладу освіти (школи)
Історія виникнення Геронимівської школи сягає корінням в кінець ХІХ ст. У 1880 році селяни с. Геронимівка стяглися по 10-15 карбованців з двору і збудували приміщення для однокласної школи, яка була відкрита цього ж року. Роботою школи грамоти керував дяк з с. Дахнівки - М.І. Клиницький. 1900 - школою опікується дяк Іоанн Степанович Штенгеєв. 1908 рік - відкрито школу при Свято-Успенській церкві, її наставником став священник Федір Васильович Тихоневич . В період з 1905 р. по 1912 р. школою опікувався волосний писар Авраам Сидорович. В 1918 році була створена однокласна школа, директором якої був Микола Шутовський.
17 січня 1918 року владу в селі взяв ревком, який значну увагу приділяв школі. Після громадянської війни в селі почала діяти початкова школа, для якої в 1925 році було споруджене нове приміщення. При школі існували такі заклади: своя їдальня та пекарня. Під час війни німецько-фашистські загарбники дотла спалили приміщення школи, залишки якої були розібрані місцевими мешканцями. 1920 рік - трудова школа, директор Дмитревський.
Після війни школа неодноразово міняла своє місцезнаходження. Тривалий час вона розміщувалась в хатах колишніх куркулів. В одній із хат знаходилась учительська та кімната директора, а в іншій – навчальний клас. До 1948 року школа була малокомплектною. Перший випуск 8-го класу відбувся ще в умовах відсутності постійного приміщення. в 1959-1960 р.р. була створена дев’ятирічна школа.


Перше приміщення школи

Випуск 1958 року
В 50-х роках ХХ ст. на освітній карті Черкащини в с. Геронимівка з’являється семирічна школа. Збудовано нове приміщення Геронимівської школи у 1962 році за проектом інженера Холодницького. Макет проекту тривалий час зберігався в Черкаському обласному краєзнавчому музеї. В 60-х роках ХХ ст. школа була реорганізована в 8-річну загальноосвітню трудову політехнічну школу. Повну середню освіту учні школи почали здобувати у 1988 році, перший випуск в 1990 році становив 12 учнів.
25 лютого 1995 року відбулось відкриття нової трьохповерхової споруди Геронимівської середньої школи. В цей час в школі навчалося 685 учнів.

Приміщення школи (1962 р.)

Нове приміщення школи (1995 р.).
З 2002 року в закладі освіти навчається щороку навчається в середньому 290 здобувачів освіти.
Директори, які очолювали школу з 1940 року:
-
Рябокінь Марія Олександрівна;
-
Гусляков Калістрат Петрович;
-
Медушевська Євдокія Петрівна;
-
Піщаний Євген Лаврентійович;
-
Голубицький Михало Микитович;
-
Сліпко Євген Пилипович;
-
Синельник Віра Василівна;
-
Нікітенко Олександр Іванович;
-
Власенко Валентина Павлівна;
-
Чечель Надія Федорівна;
-
Шавронський Василь Олександрович;
-
Мигаль Надія Петрівна.